Dodane

  • Kolejne osiedle w śródmieściu

    ns krag
    Kolejna miejska plomba zostanie zagospodarowana. Przy ul. Waryńskiego na dawnej gazowni powstanie osiedle mieszkaniowe z usługami na parterze.

 

W poniedziałek w godzinach popołudniowych współpracownicy prezydenta z urzędu i jednostek podległych podziękowali mu za wspólną pracęDziesięć lat temu 26 listopada na stanowisko prezydenta Nowej Soli został zaprzysiężony Wadim Tyszkiewicz.

Od tego momentu do dziś wraz z gronem współpracowników nieustająco wprowadza Nową Sól w XXI wiek. W poniedziałek w godzinach popołudniowych współpracownicy prezydenta z urzędu i jednostek podległych podziękowali mu za wspólną pracę. Były gratulacje, kwiaty i tort.

Gdy Wadim Tyszkiewicz obejmował stanowisko, budżet miejski wynosił 55 mln zł, w 2012 roku wzrósł do 130 mln. Z miasta upadłych fabryk wyrosła nowoczesna Nowa Sól ze strefą ekonomiczną, nowymi ulicami, skwerami, placami, boiskami, portem... - Kiedy szukam inspiracji, idę do portu, to miejsce jest dowodem na to, że marzenia się spełniają – podkreśla prezydent Wadim Tyszkiewicz. Jednocześnie podziękował wszystkim swoim współpracownikom, który razem z nim urealniali marzenia.

Przez 10 lat prezydentury Tyszkiewicza z budżetu miasta na miejskie inwestycje wydanych zostało 233 mln zł. W sumie inwestycje zrealizowane na terenie miasta, w których miasto uczestniczyło, to prawie 400 mln zł. W nowosolskiej strefie ekonomicznej przedsiębiorcy zainwestowali ponad 400 mln zł.

(nika)