Dodane

  • Kolejne osiedle w śródmieściu

    ns krag
    Kolejna miejska plomba zostanie zagospodarowana. Przy ul. Waryńskiego na dawnej gazowni powstanie osiedle mieszkaniowe z usługami na parterze.

 

Tomasz Zubilewicz zapowiadał pogodę w winnicy Najbardziej znany polski prezenter pogody w dzisiejsze południe z ekipą transmisyjną gościł w Starej Wsi w winnicy „Kinga”.

Stamtąd dwukrotnie, o 12.20 i 12.50, w wejściach na żywo w stacji TVN 24 zapowiadał pogodę. Towarzyszyła mu właścicielka winnicy Kinga Kowalewska-Koziarska.

To jest moja kolejna wizyta w województwie lubuskim w ciągu ostatniego półtora roku i po raz kolejny jestem zachwycony. Już słyszałem o Bytomiu Odrzańskim jako o takiej regionalnej perełce. Może to będzie moim kolejnym celem – powiedział w przerwach między wejściami live T. Zubilewicz.

Dziś transmisje live ze Starej Wsi, a jeszcze niedawno... Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli przed blisko dwoma laty wysłał do zarządu TVN list, w którym ganił stację za złe informacje geograficzne. Na mapie pogody Gorzów Wlkp. zajmował miejsce Zielonej Góry.

- W prognozie pogody w miejscu niemal bezpośrednio sąsiadującym z miastem Nowa Sól, leżącym na zachodzie Polski w połowie drogi pomiędzy Poznaniem i Wrocławiem, umieszczany jest notorycznie Gorzów Wielkopolski, leżący w odległości 140 km od naszego miasta. Można sobie wyobrazić, jak łatwo mogą być wprowadzane w błąd osoby wybierające się w okolice Nowej Soli i centralnej części zachodniej Polski, natrafiając na pogodę z północno-zachodniej części naszego kraju – tłumaczył wtedy W. Tyszkiewicz.

Od pewnego czasu na mapie pogodowej można już znaleźć Zieloną Górę: - Być może była pewna nieścisłość na mapie pogodowej, ale to zbyt piękny region, żeby można go było pomijać – krótko stwierdził T. Zubilewicz.

(masa)

{joomplu:352} {joomplu:353} {joomplu:354}