Dodane

  • Kolejne osiedle w śródmieściu

    ns krag
    Kolejna miejska plomba zostanie zagospodarowana. Przy ul. Waryńskiego na dawnej gazowni powstanie osiedle mieszkaniowe z usługami na parterze.

 

Akcja Jak co roku wystartowała policyjna akcja pod hasłem "Bezpieczne wakacje". W zeszłym tygodniu stróże prawa opowiadali o bezpieczeństwie w Lubiatowie i Jesionce.

 

Komenda Powiatowa Policji rozpoczęła akcję na początku lipca, kiedy to wyczerpana zajęciami szkolnymi młodzież ruszyła tłumnie na upragniony urlop. Działania mają charakter informacyjno-edukacyjny, policjanci uczą jak unikać zagrożeń. Czas wakacji to nie tylko okres błogiego wypoczynku, na urlopowiczów czekają także rozmaite niebezpieczeństwa, o których należy pamiętać. Wiele osób rozpoczynających wymarzony urlop wybiera się nad wodę. Stróże prawa zwracają uwagę na zachowanie zdrowego rozsądku. - W zeszły wtorek byliśmy w Lubiatowie i Jesionce u dzieci wypoczywających na obozach – mówi Katarzyna Wąsowicz, rzecznik prasowy nowosolskiej policji. - Zwracaliśmy ich uwagę na bezpieczne zachowanie nad wodą. Warto działać prewencyjnie tak, żeby wszyscy cali i zdrowi wrócili do domu, a we wrześniu do szkolnych ławek – podkreśla K. Wąsowicz. Ostrożność i rozwaga młodych ludzi nad wodą to niejedyne cele akcji. Policja zwraca uwagę także na zachowanie trzeźwości, duża liczba przestępstw popełnianych jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzają również obiekty, w których mieszkają uczestnicy obozów. Wtorkowe spotkanie nie jest ostatnią kontrolą miejsc wypoczynku. Następne odbędzie się w Uściu, gdzie tłumnie ruszyli uczestnicy kolonii. Akcja skończy się pod koniec sierpnia. Policja organizuje również różnego rodzaju konkursy w związku z wakacyjnym bezpieczeństwem. W jednym z nich uczestnicy muszą wysłać zdjęcie, które kojarzy im się z hasłem akcji "Bezpieczne wakacje".

Policjanci z KPP w Nowej Soli podkreślają, że rodzic przed wyjazdem swojej pociechy może zadzwonić pod numer alarmowy Policji w celu skontrolowania pojazdów, którymi dzieci wyjeżdżają.

Mateusz Pojnar